Руслана Лижичко: «Українська мова допомагає виразити душу»

В День української писемності та мови популярна українська співачка та громадський діяч Руслана Лижичко привітала українців зі святом та розповіла, за що любить рідну мову.

 

«Українська мова після італійської займає друге у світі місце, як найбільш пісенна.

Вона не любить збігів приголосних, нагромадження шиплячих і глухих звуків, довгих слів і складнопідрядних речень. Українська мова дає величезний діапазон для різних стилів і музичних жанрів. Вона органічно реалізована як в рок-, так і в хоровій музиці. Хорова українська школа визнана світовою класикою, як одна з найкращих. Саме через пісенність української мови виконавцям вдається досягнути потужного вокалу. Коли я виконую на концертах українські народні пісні, я розумію, що українська мова реалізована якнайкраще саме в автентиці», – поділилась Руслана.

 

Руслана розповіла, що багато її прихильників з Європи та світу вчать українську мову, щоби розуміти тексти пісень співачки: «Починаючи від Євробачення, я завжди на всіх своїх концертах вчу світову аудиторію українським словам. Тиждень тому під час свого виступу у Люксембурзі, де були присутні і відомі політики, журналісти та гості з усієї Європи, я вчила зал українській мові, і весь зал синхронно за мною повторив слово «кохаю».Сьогодні українське гасло «Слава Україні» одне з найбільш знаних у світі. Мої найулюбленіші три слова в українській мові сонце, кохання та натхнення».

 

Також співачка зазначила, що взірцем української мови вважає творчість Лесі Українки, а винаходами для унікального саунду в музиці для неї є мова Івасюка. Однак, на думку співачки, колорит сучасної української мови найкраще «вистрілив» у текстах Кузьми.